​Ermenistan Parlamento Başkanı, Sırbistan Başbakanı ile savunma sanayi alanındaki işbirliğini konuşt - Gündem
18 Haziran 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Մասիս / Ժամ : Արփող

Gündem :

11 Mart 2020  

​Ermenistan Parlamento Başkanı, Sırbistan Başbakanı ile savunma sanayi alanındaki işbirliğini konuşt -

​Ermenistan Parlamento Başkanı, Sırbistan Başbakanı ile savunma sanayi alanındaki işbirliğini konuşt ​Ermenistan Parlamento Başkanı, Sırbistan Başbakanı ile savunma sanayi alanındaki işbirliğini konuştu

Ermenistan Milli Meclis Başkanı Ararat Mirzoyan’ın başkanlığındaki heyet, Sırbistan’a yaptığı resmi ziyareti kapsamında 10 Mart tarihinde Sırbistan Başbakanı Ana Brnabiç ile bir araya geldi.

Eğitim, ekonomi ve yüksek teknolojileri alanları dahil iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesini istediğini belirten Sırbistan Başbakanı, karşılıklı olarak vizesiz rejime geçilmesine ve ilerideki günlerden Ermenistan’da Sırbistan Büyükelçiliği’nin açılacağına büyük önem verdiğini vurguladı.

Ermenistan ile Sırbistan arasındaki dostluk ilişkilerinin büyük potansiyele sahip olduğunu dile getiren Ararat Mirzoyan ise, bu potansiyelin hayata geçirilmesi için ortak adımların atılması gerektiğini kaydetti. Bu kapsamda Mirzoyan, iki halk arasındaki bağlantıların canlandırılması için Ermensitan –Sırbistan direkt uçak seferlerinin düzenlenmesinin önemine dikkat çekti.

Görüsme sırasında Dağlık Karabağ çatışmasına da değinen Ermenistan Milli Meclis Başkanı, burada her şeyden önce Karabağ’da yaşayan insanların fiziksel güvenliğinin söz konusu olduğunu vurguladı. Taraflar, diğer konuların yanısıra savunma sanayi alanındaki olası işbirlği konusunu da ele aldı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+