​Avustralya’da Ermeni Soykırımı’na adanmış olan anma etkinliği Covid-19 salgını nedeniyle 24 Nisan’d - Gündem
25 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

28 Mart 2020  

​Avustralya’da Ermeni Soykırımı’na adanmış olan anma etkinliği Covid-19 salgını nedeniyle 24 Nisan’d

​Avustralya’da Ermeni Soykırımı’na adanmış olan anma etkinliği Covid-19 salgını nedeniyle 24 Nisan’d ​Avustralya’da Ermeni Soykırımı’na adanmış olan anma etkinliği Covid-19 salgını nedeniyle 24 Nisan’da canlı olarak yayınlanacak
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi (ANCA) uyarınca Covid-19 salgını nedeniyle Sydney’de düzenlenecek Ermeni Soykırımı’nın 105. Yılına adanmış olan anma gecesi, koronavirüs kısıtlamalarına uygun kalmasını sağlamak için Avustralyalı Ermeniler için canlı yayınlanacak.

Avustralya’daki Ermeni Soykırımı Anma Komitesi, 24 Nisan 2020 Cuma günü, Avustralya saati ile 19:30’dan itibaren Facebook’ta ve muhtemelen diğer sosyal ağlarda özel bir programın yayınlanacağını duyurdu.

Ermeni Soykırımı Anma Komitesinden Hratch Loussikian, “Mevcut kriz nedeniyle bu format değişikliğine zorlanırken, toplumumuzun aileleriyle uyum sağlamasından ve 1915 Ermeni Soykırımı masum kurbanlarını hatırlaması için bu tür bir fırsat çıktığından heyecan duyuyoruz” dedi.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+