​İngiltere eski doktor ve hemşireleri görev çağırdı - Gündem
01 Ağustos 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Արեգ / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

29 Mart 2020  

​İngiltere eski doktor ve hemşireleri görev çağırdı -

​İngiltere eski doktor ve hemşireleri görev çağırdı ​İngiltere eski doktor ve hemşireleri görev çağırdı

İngiltere koronavirüsle mücadele için aynı zamanda son sınıf tıp öğrencilerine de geçici olarak görev çağrısı yaptı.

İngiltere'deki hemşirelik hizmetlerinden sorumlu yetkili Ruth May, "Bunu tek başına yapamayız. Bu yüzden, yakın zamanda görevi bırakmış olan tüm hemşirelerimizin bu küresel salgın sırasında bilgi ve tecrübelerini bizimle paylaşmalarını istiyoruz. Çünkü hayat kurtarmak için yardımlarınızı esirgemeyeceğinizden hiç şüphem yok" dedi.

İngiltere Hemşirelik ve Ebelik Konseyi, son üç yıl içindeki iş akdi sona ermiş olan 50,000'den fazla hemşireye yazı yazdı. Genel Sağlık Konseyi ise 2017'den beri görev yapmayan 15,500 kadar doktora çağrıda bulunacak.

Bavyera Eyaleti Valisi Markus Soeder ise Almanya'nın Bavyera eyaletinde koronavirüs salgınını azaltmak adına iki haftalık sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini söyledi.

Soeder "Bu tarz kararları almak hiç kolay değil" dedi ve "Elimizdeki bilgiler ve vicdanımızın sesini dinleyerek bu kararları alıyoruz. Koronavirüs'ten sonra daha güçlü bir Bavyera için bu kararlara uymalıyız" diye ekledi.

İran Sağlık Bakanlığı'ndan bir resmi yetkilinin yaptığı açıklamaya göre İran'daki koronavirüs salgını kaynaklı ölüm sayısı 149 artarak toplamda 1,433'e yükseldi. Teyit edilen koronavirüslü vaka sayısı ise 1,237 artışla 19,644 oldu.

İtalya'daki koronavirüs kaynaklı ölüm sayısı 3,405'e ulaşıp virüsün asıl çıktığı yer olan Çin ana karasındaki ölüm sayısını geçerken İtalya'daki askerler geceleyin kapasitesi dolmuş mezarlıklardan cenazeleri taşıdılar.

Özel hastaneleri kamulaştıran İspanya hükümeti, son olarak ülkedeki bütün otelleri kapatıp hastaneye çevirme kararı aldı. Koronavirus nedeniyle 1002 kişinin öldüğü İspanya'da kent merkezlerinde asker ve polisler nöbet tutuyor.

Dünya genelinde koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 10 bini aştı. Fransa'da hayatını kaybedenlerin sayısı 108 kişi artarak 372'ye, vaka sayısı ise 10 bin 995'e yükseldi.

Şu ana kadar ABD'de 11,500'den fazla koronavirüslü vaka ve en az 186 ölümlü vaka görülürken, Britanya'daki ölüm sayısı ise 144 olarak bildirildi. (Reuters)

Bu haber Agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (Agos) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+