​Zakharova: Karabağ anlaşmazlığın çözümü seçimlere bağlı deği - Gündem
04 Temmuz 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Մարգար / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

10 Nisan 2020  

​Zakharova: Karabağ anlaşmazlığın çözümü seçimlere bağlı deği

​Zakharova: Karabağ anlaşmazlığın çözümü seçimlere bağlı deği ​Zakharova: Karabağ anlaşmazlığın çözümü seçimlere bağlı deği
Rusya Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Maria Zakharova haftalık brifing sırasında Karabağ meselesiyle ilgili de açıklamalarda bulundu.

Dağlık Karabağ anlaşmazlığının çözüm süreci Zakharova’ya göre 31 Mart tarihinde Karabağ’da gerçekleştirilen genel seçimlere bağlı değil.

Maria Zakharova yaptığı açıklamasında “31 Mart tarihinde Dağlık Karabağ’da gerçekleştirilen seçimler hakkında AGİT Minsk Grubu Eşbaşkanlarının açıklaması var. Bu açıklama AGİT resmi sitesinde yer alıyor” ifadelerini kullandı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsüne göre seçimler Karabağ’da yaşayan halkın normal hayatını sürdürmek için gerekiyor, fakat Rusya Dağlık Karabağ’ı bağmısız devlet olarak tanımıyor ve Dağlık Karabağ’ın statüsü siyasi müzakereler sonucunda belirlenmeli.

Zakharova bu bağlamda “Bu seçimlerin ilerideki süreçleri etkileyeceğini sanmıyoruz” sözlerine de yer verdi açıklamasında.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+