​Tarihi Ermenistan başkenti Ani`nin karşısında Soykırım anısına dev bir Ermenistan bayrağı dikildi - Gündem
26 Eylül 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հոռի / Օր : Նպատ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

26 Nisan 2020 - Bu haber 3.282 kez okundu.  

​Tarihi Ermenistan başkenti Ani`nin karşısında Soykırım anısına dev bir Ermenistan bayrağı dikildi

​Tarihi Ermenistan başkenti Ani`nin karşısında Soykırım anısına dev bir Ermenistan bayrağı dikildi ​Tarihi Ermenistan başkenti Ani`nin karşısında Soykırım anısına dev bir Ermenistan bayrağı dikildi
Ermenistan’ın Şirak idari bölgesinin üst düzey yetkilileri, vali Tigran Petrosyan’ın ve Gümri Belediye Başkanı Samvel Balasanyan’ın önderliğinde, önceki yıllarda da olduğu gibi Herher (Gerger) veya Kıyım kanyonunu ziyaret ederek Ermeni Soykırımı’nın masum kurbanlarının anısına saygı duruşunda bulundu.

Aynı zamanda Gümri şehrinde, Soykırım'ın masum kurbanlarının anısına Barekamutyun parkında yapılan “Diriliş” anıtının yanında, Ermeni Apostolik Kilisesi’nin Şirak Diakosluğu’nun ruhani lideri Başpiskopos Mikayel Acapahyan tarafından anma ritüeli yapıldı.

Daha sonra tarihi Ermenistan’ın başkenti Ani’nin kalıntılarının tam karşısında bulunan Kharkov köyünde, Rusya’lı 3 Ermeni arkadaşların inisiyatifi ile Soykırım kurbanlarının anısına dev bir Ermenistan bayrağı ve khaçkar dikildi. Bayrağın genişliği 5 metre, uzunluğu ise 10 metre.

Şirak valisi Tigran Petrosyan, “Facebook” üzerinden sağladığı canlı yayında Ermeni Soykırımı’nın 105. yıldönümüne özel khaçkarın ve bayrağın dikiliş sürecini göstererek, bu etkinliğin en temel mesajının, “Vardık, varız ve var oalcağız” olduğunu vurguladı.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+