​Ermeni Patriği Sahak Maşalyan, görevlerine son verilen Esayan Okulu müdürleriyle bir araya gelecek - Gündem
31 Temmuz 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հրոտից / Օր : / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

19 Mayıs 2020  

​Ermeni Patriği Sahak Maşalyan, görevlerine son verilen Esayan Okulu müdürleriyle bir araya gelecek -

​Ermeni Patriği Sahak Maşalyan, görevlerine son verilen Esayan Okulu müdürleriyle bir araya gelecek ​Ermeni Patriği Sahak Maşalyan, görevlerine son verilen Esayan Okulu müdürleriyle bir araya gelecek

Istanbul'da bulunan Ermeni Esayan Okulu'nun bağlı olduğu Beyoğlu Üç Horan Kilisesi Vakfı yönetiminin okulun iki müdürü Satenik Nişan ve Arlin Yeşiltepe'nin görevine son vermesi Ermeni cemaatinde tepki yaratmıştı. Patrik Maşalyan vakıf yönetimini Patrikhane'de görüşmeye davet etti.

Patrikhane'den 18 Mayıs'ta yapılan açıklama şöyle:

"Cemaatimiz üyeleri 15 Mayıs 2020, Cuma gününden itibaren kamuoyunu meşgul eden, güncel ve acil bir sorunun farkındalar. Sosyal medya ortamında bu konuda tepkiler de sürmektedir. Sorun Beyoğlu S. Yerrortutyun Kilisesi Vakfı Yönetim Kurulu tarafından alınan bir kararla Esayan Okulu’nun iki müdürü Satenig Nişan ve Arlin Yeşiltepe’nin önümüzdeki aylarda işlerine son verileceğiydi.

Bu doğrultuda Patrik Sahak Hazretleri de olayı kabul edilemez olarak niteleyerek Vakıf Yönetim Kurulu’na bir mektup yazıp kararı tekrar gözden geçirmeleri gerektiğini bildirmişti.

Patrik Hazretleri 18 Mayıs'ta Beyoğlu S. Yerrortutyun Kilisesi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Simon Çekem ile ve Esayan Okulu’nun iki müdürü Satenig Nişan ve Arlin Yeşiltepe ile birer telefon görüşmesi yaparak Patrikhane’de bir görüşmeye davet etmiştir.

Tarafların görüşmeyi kabul etmeleri ise mutluluk vericidir. Buluşma 65 yaş üstü insanlar için uygulanan sokağa çıkma yasağı ertesi gerçekleşecektir."

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+