​Türkiye’den Ermenistan vatandaşlarının ikinci grubu vatanına dönüyor - Gündem
22 Eylül 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հոռի / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

22 Mayıs 2020 - Bu haber 117 kez okundu.  

​Türkiye’den Ermenistan vatandaşlarının ikinci grubu vatanına dönüyor

​Türkiye’den Ermenistan vatandaşlarının ikinci grubu vatanına dönüyor ​Türkiye’den Ermenistan vatandaşlarının ikinci grubu vatanına dönüyor
Türkiye’den 20 Mayıs tarihinde vatanına dönmek isteyen ve bir aydır sabırsız bir şekilde bu günü bekleyen 177 Ermenistan vatandaşı 7 otobüslerle yola çıktılar.

En başta onlardan çoğunun pasaport ve belge sorunları vardı. İki ülke arasında diplomatik ilişkilerinin olmaması tabi bu gereken işlemleri daha da zorlaştırdı. Bunun için büyük çabalar ve zaman harcandı.

Ermenistan vatandaşlarını Türkiye’den getirme sürecinin organizasyon işlerini gönüllü olarak iş adamı Gagik Musheghyan üstledi.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin ve Gürcistan’ın yetkili makamları da destek sağlıyorlar. Vatanlarına dönen Ermenistan vatandaşları ülkelerine varınca hemen kurallara uyarak 14 gün izole olacaklar.

Gagik Musheghyan’ın sözlerine göre daha önce Ermenistan’a dönmek için 245 kişi kaydedilmişti, onlardan 50’si sonra vazgeçti ve 195 kişi kaldı. Bilinmeyen nedenlerden dolayı son anda yine vazgeçenler oldu ve en sonund 177 kişi kaldı.

Otobüslerde çok sayıda küçük çocukların da olduğunu ifade eden Musheghyan ‘Bayram Paşa’ otogarının Türk yetkililerin kibar ve iyi davrandığını, işlemleri hızlı bir şekilde yaptıklarını vurguladı. Otogardaki doktor ise bütün yolcuların ateşini ölçtü ve kontrolden sonra Ermenistan’a dönmek üzere Ermenistan vatandaşları 7 otobüsle yola çıktılar.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+