​Roma Ermeni futbol yıldızı Mkhitaryan’ı takımda tutmak için ısrarlı - Spor
27 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Վահագն / Ժամ : Լուսափայլ

Spor :

28 Mayıs 2020  

​Roma Ermeni futbol yıldızı Mkhitaryan’ı takımda tutmak için ısrarlı -

​Roma Ermeni futbol yıldızı Mkhitaryan’ı takımda tutmak için ısrarlı ​Roma Ermeni futbol yıldızı Mkhitaryan’ı takımda tutmak için ısrarlı

İtalya’nın Roma takımı Londra’nın Arsenal ile Ermenistan Milli futbol takımı oyuncusu Henrikh Mkhitaryan’ın kira sözleşmesini uzatmak için müzakereleri sürdürmeye devam ediyor.

Il Tempo’nun aktardığı bilgilere göre Roma sözleşmeyi 1 yıl daha uzatıp 2021 yılının Haziran ayında artık kesin satın alma anlaşmasının imzalanması istiyor.

Fakat Mkhitaryan sözleşme süresi sona erdiğinden dolayı ilk önce Arsenal ile sözleşmesini tazelemeli ve daha sonra artık Romayla kira sözleşmesini uzatabilir.

Şu an Ermeni futbol yıldızının Roma’ya kalıcı olarak transfer olması için farklı senaryolar konuşuluyor ve tartışılıyor.

Hatırlanacağı üzere Daha önce İtalya’nın Roma 2020 yılının yaz transferinde kira sözleşmesiyle takımda oynayan Henrikh Mkhitaryan’ın transferini satın almak isteğini dile getirmişti.

31 yaşında olan Henrikh Mkhitaryan 2019 yılının yazında Roma’ya katıldı. Daha önce Arsenal kadrosunda yer alan Mkhitaryan 58 maça katılıp 9 gole imza atmıştı Arsenal’da oynarken.

Covid-19 yeni tip koronavirüs pandemisi nedeniyle ertelenen 2019-2020 sezonunda Ermeni futbol yıldızı Roma takımında 17 maça katıldı, 6 gole imza attı ve onun verdiği 4 tane pası golle sonuçlandı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+