​Fransa’nın Valence kent konseyi Ermeni Soykırımı ile ilgili karar onayladı - Gündem
03 Temmuz 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արամ / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

28 Mayıs 2020  

​Fransa’nın Valence kent konseyi Ermeni Soykırımı ile ilgili karar onayladı

​Fransa’nın Valence kent konseyi Ermeni Soykırımı ile ilgili karar onayladı ​Fransa’nın Valence kent konseyi Ermeni Soykırımı ile ilgili karar onayladı
Fransa’nın Valence şehrinin Kent Konseyi 23 Mayıs tarihinde Ermeni Soykırımla ilgili tasarısını oybirliğiyle kabul etti. Kent Konseyinin Türk üyesi Yasim Yıldırım da tasarının lehine oy kullandı.

Kent konseyinin Türk üyesi hakkında Valence şehrinde yaşayan Ermeni gazeteci Grigor Amirzanyan bilgiler paylaştı.

Onun sözlerine göre Yasim Yıldırım Fransa’daki Türk Birliği örgütünün üyelerindendir. Kendisi milliyetçi ve Erdoğan yanlısıdır.Ermeni Soykırımını inkar ediyor ve 4 sene önce Ermeni Soykırımını redden açıklamalarda bulunmuştu.

Biz ve Ermeni Davası Komisyonu Belediye Başkanına bu durumunu şikayet ettik ve Türk kent konseyi üyesi sosyal medyada Ermeni Soykırımını reddene açıklamaları silmeye mecbur kaldı.

Bu tasarı ele alınırken de Valence Belediye Başkanı Nicolas Daragon Ermeni Soykırımını inkar eden herhangi birini şehir konseyine dahil etmeyeceğini vurgulamıştı ve bu nedenle milliyetçi görüşlere sahip olan Türk şehir konseyi üyesi Yasim Yıldırım mecbur Ermeni Soykırımı tasarısının lehine oyunu kullandı.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+