Garo Paylan`a bakandan olumlu yanıt: Garbis Zakaryan`ın adı turnuvaya verilecek - Gündem
20 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Արագած / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

03 Haziran 2020  

Garo Paylan`a bakandan olumlu yanıt: Garbis Zakaryan`ın adı turnuvaya verilecek -

Garo Paylan`a bakandan olumlu yanıt: Garbis Zakaryan`ın adı turnuvaya verilecek Garo Paylan`a bakandan olumlu yanıt: Garbis Zakaryan`ın adı turnuvaya verilecek

HDP Milletvekili Garo Paylan “Demir Yumruk” lakabıyla tanınan ve Türkiye’nin ilk profesyonel milli boksörü olan Garbis Zakaryan'ın adının bir turnuvaya verileceğini duyurdu.

Türkiye’nin ilk profesyonel milli boksörü Garbis Zakaryan’ın adı bir turnuvaya verilecek.

HDP Milletvekili Garo Paylan yaptığı açıklamada 25 Ocak 2020 tarihinde hayatını kaybeden Zakaryan ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanı’na bir önerge ileterek, Zakaryan’ın başarılarını ve Türkiye sporuna katkılarını onurlandıracak, adını yaşatacak bir projelerinin olup olmadığını, milli sporcu Garbis Zakaryan’ın adının bir spor tesisine verilip verilmeyeceğini sorduklarını hatırlattı.

HDP’li Paylan soru önergesine yanıt veren Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Zakaryan’ın adının bir turnuvaya verilmesinin kararlaştırıldığı, adının bir spor tesisine verilmesi konusunda ise değerlendirme yapıldığını belirtti.

Paylan konuya ilişkin yaptığı açıklama şu ifadelere yer verdi:

“Spor yaşamı boyunca ayrımcılığa uğradığı da bilinen Garbis Zakaryan’ın adının bir turnuvaya verilecek olması sevindiricidir. Başarıları hayattayken onurlandırılmayan milli boksörümüze, geç de olsa hak ettiği değerin verilmesi ve adının, gelecek nesillere tanıtılması amacıyla bir spor tesisine armağan edilmesi yönündeki beklentilerimiz sürmektedir

Bu haber Gazeteduvar kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (Gazeteduvar) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+