​Karabağ Cumhurbaşkanı: Aliyev`in, işlediği suçlar için sanık koltuğuna oturacağı gün uzak değil - Gündem
01 Ekim 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Հոռի / Օր : Արեգ / Ժամ : Արփող

Gündem :

07 Haziran 2020  

​Karabağ Cumhurbaşkanı: Aliyev`in, işlediği suçlar için sanık koltuğuna oturacağı gün uzak değil -

​Karabağ Cumhurbaşkanı: Aliyev`in, işlediği suçlar için sanık koltuğuna oturacağı gün uzak değil ​Karabağ Cumhurbaşkanı: Aliyev`in, işlediği suçlar için sanık koltuğuna oturacağı gün uzak değil

Azerbaycan’ın diktatörü İlham Aliyev, Artsakh (Dağlık Karabağ) Cumhuriyetinde düzenlenen seçimlere, ülkedeki yönetim sistemine ve Ermenistan’da yaşanan farklı gelişmeleree tekrar birtakım saçma açıklamalar yaptı. Konuya değinen Artsakh Cumhurbaşkanı Arayik Harutyunyan, Facebook’ta şu paylaşımı yatı:

“Hanlık ilkesine göre tahtı miras alan ve en antidemokratik yöntemllerle iktidarı elinde tutan bu şahıs, gerçeklerden o kadar uzaklaştı ki, Artsakh’taki demokratik seçimlerlerden ihmalcı bir tavırla bahsetme hakkına sahip olduğunu zannediyor.

Onlarca milyar dolarlık yolsuzluk skandallarına karışmış bu şahis, etnik azınlıklara uyguladığı kitle baskılarla, onun sahte devleti ise Ermenilere karşı uyguladıkları soykırımcı eylemlerle bilinirken, yolsuzluğa ve Ermenistan’da etnik ayrımcılığa dair yaptığı açıklamalar az gülünç değil.

İlham Aliyev’in, işlediği suçlardan dolayı sanık koltuğuna oturacağı günün uzak olmadığından eminim. Kurtulabilmesi için savaş ilan etse bile, sorumluluktan kaçamayacak ve çaldığı milyarlarca petrol dolarları aklayamayacak.”

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+