Babacan’ın iddiasına Ermeni toplumundan tepki: Ayrımcılık görmüyoruz - Gündem
26 Ekim 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Սահմի / Օր : Նպատ / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

05 Temmuz 2020  

Babacan’ın iddiasına Ermeni toplumundan tepki: Ayrımcılık görmüyoruz -

Babacan’ın iddiasına Ermeni toplumundan tepki: Ayrımcılık görmüyoruz Babacan’ın iddiasına Ermeni toplumundan tepki: Ayrımcılık görmüyoruz

Ali Babacan’ın 'Türkiye’de ayrımcılığı teşvik eden bir siyasi iklimin olduğu' iddiasına yanıt veren Ermeni Vakıflar Birliği Başkanı Şirinoğlu, hiçbir kurumda ayrımcılık yaşamadıklarını belirterek, "Ermeni toplumu gerçekleriyle örtüşmeyen açıklamalar bizi yaralamaktadır" dedi.

DEVA Partisi lideri Ali Babacan’ın ‘Türkiye’de ayrımcılığı teşvik eden bir siyasi iklimin olduğu’ yönündeki açıklamalarına Ermeni Vakıflar Birliği Başkanı Bedros Şirinoğlu’ndan ders niteliğinde bir yanıt geldi.

“AK PARTİ İLE BİRÇOK KAZANIM ELDE ETTİK”

Bazı siyasi parti liderlerinin Ermeni toplumu üzerinden siyaset yapma çabasını gördüklerini belirten Şirinoğlu, AK Parti iktidarının ilk yıllarından itibaren farklı inanç mensubu vatandaşların birçok önemli kazanım elde ettiğini ve hiçbir kurumda ayrımcılık yaşamadığını belirtti.

“HİÇ OLMADIĞI KADAR TEVECCÜH…”

Ermeni Vakıflar Birliği Başkanı Bedros Şirinoğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

“Türkiye’de Ermeni toplumu, son yıllarda yürürlüğe giren, özellikle vakıf mallarının iadesi ile ilgili kanun sayesinde önemli kazanımlar elde etmiş, geçmiş dönemlerde hiç görülmediği kadar büyük bir teveccühe mazhar olmuştur. Bunun yanı sıra kutsal mekanlarımızın restore edilmesi ve bu alanda uluslararası kültürel ve sanatsal sergiler icra edilmesi bizi ziyadesiyle memnun etmektedir.

“ERMENİ TOPLUMU ÜZERİNDEN SİYASET…”

Son dönemde bazı siyasi parti liderlerinin Ermeni toplumu üzerinden siyaset yapma çabasını üzülerek görmekteyim. Toplumumuzu tanımadan sosyal medya üzerinden verilen ve Ermeni toplumu gerçekleriyle örtüşmeyen açıklamalar bizi yaralamaktadır.

Ayrıca, Kuzguncuk’ta bulunan Ermeni kilisemize kendini bilmez bir saldırgan tarafından yapılan saldırı cemaatimizi derinden üzmüştür.

Sayın Cumhurbaşkanımız ile İletişim Başkanlığı’nın hassasiyetleri ve İçişleri Bakanlığımızın titiz çalışmaları neticesinde saldırganın tutuklanması toplumumuzun yüreğine su serpmiştir.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

AK Parti iktidarının ilk yıllarında Saygıdeğer Beyefendi’nin yayınlamış olduğu genelgelerde Türkiye’de yaşayan farklı inanç mensubu vatandaşlara devlet daireleri başta olmak üzere hiçbir kurumda ayrımcılık yapılmaması hususunda yürüttüğü özene bugün bir kez daha şahit olmamız bizleri her geçen gün daha da mutlu kılmaktadır.

Bugüne kadar tüm sıkıntılarımıza çözüm bulan ve bizlere sahip çıkma iradesi gösteren Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı arz ederiz.”
Bu haber dirilispostasi kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (dirilispostasi) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(dirilispostasi). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
Online Ziyaretçi : 55 ¦ Üye : 0 ¦ Robot : 2 ¦ Bugün Tekil : 4.661 ¦ Çoğul 4.661 ¦ Toplam Tekil : 444.693 ¦ Çoğul : 445.048 ¦ Üye Sayımız : 0 ¦ Ip : 3.236.232.99
+