Beyrut patlaması için Apple’dan gelen yardım - Gündem
25 Eylül 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Հոռի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Արփող

Gündem :

08 Ağustos 2020  

Beyrut patlaması için Apple’dan gelen yardım -

Beyrut patlaması için Apple’dan gelen yardım Beyrut patlaması için Apple’dan gelen yardım

Apple, Beyrut’ta yaşanan korkunç patlamanın ardından Lübnan’a yardım için bağış yapacak. Yapılan açıklamada, ‘’Lübnan halkı, çalışanlarımız ve trajediden etkilenen herkes için üzülüyoruz.’’ denildi. Beyrut patlaması için yardım paylaşımını Tim Cook yaptı.

Tim Cook, Apple’ın Lübnan’da hem acil hem de uzun vadeli destek için yardım kuruluşlarını destekleyeceğini yazdı. Tim Cook Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

Apple is donating to relief organizations that are helping with immediate needs and long-term support in Beirut. We grieve with the people of Lebanon, our employees and all those affected by the tragedy.

Apple, Beyrut’ta acil ihtiyaçlara ve uzun vadeli desteğe ihtiyacı olan yardım kuruluşlarına bağış yapıyor. Lübnan halkı, çalışanlarımız ve trajediden etkilenen herkes için üzülüyoruz.

Beyrut’ta yaşanan patlama sonucu, 135 kişi hayatını kaybetti. 5 binin üzerinde kişinin yaralandığı patlama sonrası ülkenin Başbakanı Hassan Diab’ı açıklama yapmıştı.

Yapılan ilk tespitlere göre patlamanın gübre ve madencilik için hazır tutulan 2 bin 700 ton amonyum nitrattan kaynaklanmış olabileceği aktarılıyor. Malzemelerin yanlış bir şekilde depolanması ve bazı ihmaller sonucu bu patlamaya yol açmış olabileceği üzerinde duruluyor.

Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+