​Ankara’da Ermeni mezarlığı tahrip edildi - Gündem
03 Ağustos 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Արամ / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

13 Ağustos 2020  

​Ankara’da Ermeni mezarlığı tahrip edildi -

​Ankara’da Ermeni mezarlığı tahrip edildi ​Ankara’da Ermeni mezarlığı tahrip edildi

Ankara’nın Sincan ilçesinde yer alan Surp Pırgiç ve Karasun Manug Kilise Vakıflarına ait Ermeni mezarlığındaki mezarlar tahrip edildi.mail gönder
yazdır

Ankara Sincan’da bulunan Ermeni mezarlığının tahrip edildiği ortaya çıktı. Konunun sosyal medya üzerinden gündeme gelmesinin ardından DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, konuyu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile görüştü.

Yeneroğlu, mezarlıkların tahrip edilmesi ve içerisindeki kemiklerin etrafa saçılmasının utanç verici bir durum olduğunu belirterek, “Mezardan çıkartılan kemikler tekrar defnedilmeli ve bölge koruma altına alınmalı. Mezarlıkları ve kültürel mirası korumak medeniyetin gereğidir” dedi.

Yeneroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş ile konuyu görüştüğünü belirterek, “Kendileri bizzat ilgileniyorlar. Teşekkür ederim. Bu topraklarda yaşamış olan her yurttaşımızın hatırasına sahip çıkmak tarihe ve bizden sonraki nesillere karşı en önemli sorumluluklarımız arasındadır” değerlendirmesinde bulundu.

Bu haber aktifhaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (aktifhaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+