Karabağ Cumhuriyeti`ne başka ülke vatandaşlarının girişi kolaylaştırıldı - Gündem
20 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Արագած / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

14 Ağustos 2020  

Karabağ Cumhuriyeti`ne başka ülke vatandaşlarının girişi kolaylaştırıldı -

Karabağ Cumhuriyeti`ne başka ülke vatandaşlarının girişi kolaylaştırıldı Karabağ Cumhuriyeti`ne başka ülke vatandaşlarının girişi kolaylaştırıldı

Artsakh (Dağlık Karabağ) Cumhuriyeti’nin vatandaşı olmayanlar için ülkeye giriş yapılması kolaylaştırıldı. Artsakh’ta OHAL sorumlusu, Bölgesel İdare ve Kalkınma Bakanı Jirayr Mirzoyan, gerekli kararı imzaladı.

Karara göre, Artsakh’a giriş yapmak isteyen Ermenistan vatandaşları, bundan böyle OHAL sorumlusunun iznine bağlı olmayacaklar, ancak en fazla son 72 saat içerisinde yaptıkları PCR test sonucunun olumsuz olması gerekiyor. Test, 6 yaş altı çocuklar için şart değil. Artsakh Cumhuriyeti’nden çıkış yapma kuralları ise değişmiyor: ülkeden çıkış yapmak isteyen vatandaşların, OHAL sorumlusunun iznini almalıdır.

Jirayr Mirzoyan’ın bir başka kararıyla, açık alanda düzenlenen doğum günü, nişan veya nikah partilerine en fazla 100 kişinin katılmasına izin verildi. Dün imzalanan bir başka kararla da kapalı alanlarda yapılan etkinliklere katılabilecek kişi sayısı, 20 yerine 40 olarak değiştirildi.

13 Ağustos itibarıyla Artsakh’ta tespit edilen koronavirüs vaka sayısı 251’e ulaştı. Şuanda tedavi gören kişi sayısı 15’ken, 2 hastanın sağlık durumunun ağır, 4’ünün orta ağırlığına olduğu öğrenildi.

Koronavirüsün yayılmasının önlenmesi hedefiyle 12 Nisan 2020 tarihinde Artslah’ta OHAL ilan edildi. 12 Ağustos’a kadar birkaç kez uzatılan OHAL süresi, en son 32 günlük süre için (11 Eyiül’e kadar) uzatıldı.

Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+