​Ermenistan’da Covid-19 salgını nedeniyle kapatılan üniversiteler Eylül’de açılacak - Gündem
28 Kasım 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Տրե / Օր : Սիմ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

18 Ağustos 2020  

​Ermenistan’da Covid-19 salgını nedeniyle kapatılan üniversiteler Eylül’de açılacak -

​Ermenistan’da Covid-19 salgını nedeniyle kapatılan üniversiteler Eylül’de açılacak ​Ermenistan’da Covid-19 salgını nedeniyle kapatılan üniversiteler Eylül’de açılacak

Ermenistan’da Covid-19 salgını nedeniyle üniversitelerde 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminde online eğitim sistemine geçilmişti.

Son günlerde salgının etkisinin giderek azalmasııyla beraber 2020-2021 eğitim öğretim yılının Eylül ayından itibaren yüz yüze eğitim için öğrencilerin üniversiteye dönmesi gündeme geldi.

Ermenistan Eğitim, Bilim, Kültür ve Spor Bakanı Arayik Harutyunyan yeni eğitim yılıyla ilgili yaptığı son dakika açıklamada üniversitelerin Eylül’de açılacağını duyurdu. Ayrıca Harutyunyan birinci sınıfa giren öğrenciler için derslerin 1 Eylül, kalan sınıflar için ise 15 Eylül tarihinden başlayacağını belirtti.

Üniversitelerin eğitim yönteminin kendileri de belirlenebileceğini söyleyen Bakan Harutyunyan “İsteyenler hibrit yöntemiyle, yani ikisi bir arada eğitimlerine devam edebilirler” diye söyledi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+