​Suriye dini lideri: Karabağ bir Ermeni toprağıdır – bu daha neyin tartışması? - Gündem
26 Ekim 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Սահմի / Օր : Նպատ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

26 Ağustos 2020  

​Suriye dini lideri: Karabağ bir Ermeni toprağıdır – bu daha neyin tartışması? -

​Suriye dini lideri: Karabağ bir Ermeni toprağıdır – bu daha neyin tartışması? ​Suriye dini lideri: Karabağ bir Ermeni toprağıdır – bu daha neyin tartışması?

Suriye’nin ruhani lideri Şeyh Ahmad Badr ad-Din Hassun, Suriye ve diğer dünyadaki sıcak noktalarla ilgili Rus medyasına verdiği röportajda ayrıca Dağlık Karabağ hakkında da konuştu.

Bölgesel aidiyet meselesinin uzun bir süredir çözülmesi gereken bölgeler bulunduğunu ve bu örneklerden birinin Karabağ olduğunu kaydetti.

Suriye dini lideri “Burada tartışmalı olan şeyi anlamıyorum. Şahsen ben, Karabağ’ı ve bu halkın bağımsızlığı ile özgürlüğü konusundaki özlemlerini destekliyorum. Ve Karabağ sorununun nedeninin dini olmadığını tekrar vurgulamak istiyorum. Sebebi halkın iradesidir ve bu göz ardı edilemez” dedi.

Suriye dini lideri, Dağlık Karabağ sorunuyla ilgili bu kendi görüşünü 2011 yılında Suriye’de dini azınlıklarla yapılan toplantıda ilk kez ifade etmişti.

Bu haber westernarmeniatv kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (westernarmeniatv) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(westernarmeniatv). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
Online Ziyaretçi : 35 ¦ Üye : 0 ¦ Robot : 4 ¦ Bugün Tekil : 5.522 ¦ Çoğul 5.522 ¦ Toplam Tekil : 445.554 ¦ Çoğul : 445.909 ¦ Üye Sayımız : 0 ¦ Ip : 3.236.232.99
+