Moskova’da Ermeni Yaratıcı Teknolojileri Merkezi açıldı - Gündem
27 Ekim 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Սահմի / Օր : Վահագն / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

27 Ağustos 2020  

Moskova’da Ermeni Yaratıcı Teknolojileri Merkezi açıldı -

Moskova’da Ermeni Yaratıcı Teknolojileri Merkezi açıldı Moskova’da Ermeni Yaratıcı Teknolojileri Merkezi açıldı

Rusya’nın başkenti Moskova’da 26 Ağustos tarihinde Ermenistan dışında artık üçüncü TUMO Yaratıcı Teknolojileri Merkezi açıldı.

Paris ve Beyrut’tan sonra şimdi artık Moskovalı gençler de TUMO’nun programına katılabilir, yeni yaratıcı teknolojileriyle tanışabilir ve birçok modern alanlarda uzmanlaşabilirler.

Ermeni TUMO merkezinin açılışına TUMO Genel Müdürü Mari Lu Papazian da konuşma yaptı ve bunun Rusya’da yayışlmanın sadece başlangıcı olduğunu ifade etti.

TUMO ve Genome Ventures şirketinin işbirliği sayesinde Moskova’da gençler ilk aşamada programcılık, grafik tasarımı, robot yapımı teknolojisi, 3D tasarımı, oyun yapımı, müzik ve film yapımı, animasyon öğrenecekler.

Merkezin açılışına Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin de katıldı ve Moskova’da böyle bir merkezinin çok ihtiyacı olduğunu ifade etti.

TUMO merkezinden edinen bilgilere göre bu yıl sonuna kadar Berlin’de ve Tirana’da da TUMO Yaratıcı Teknolojileri Merkezleri açılması hedefleniyor.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
Online Ziyaretçi : 41 ¦ Üye : 0 ¦ Robot : 4 ¦ Bugün Tekil : 10.436 ¦ Çoğul 10.442 ¦ Toplam Tekil : 467.050 ¦ Çoğul : 467.429 ¦ Üye Sayımız : 0 ¦ Ip : 3.229.142.91
+