Duyuru - Gündem
26 Temmuz 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Նպատ / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

30 Ağustos 2020  

Duyuru -

Duyuru Duyuru

Corona Virüs Pandemisi ile ilgili olarak İstanbul Valiliği tarafından 29 Ağustos 2020, Cumartesi günü İl Hıfzıssıhha Kurul’unun ilave tedbirleri konusunda açıklama yapılmıştır.

Patriklik Makamı, yapılan açıklamaları dikkate alarak, aşağıda belirtilen düzenlemeleri yapmış bulunmaktadır. Buna göre;

1. Düğün, vaftiz ve cenazelerden sonraki kabullerin kapalı mekânlarda yapılması askıya alınmıştır. Kabuller, açık alanlarda 1/3 kapasiteyle gerçekleştirilebilecektir.

2.Gelin ve damadın birinci ve ikinci derece yakını olmayan 65 yaş ve üzeri kişiler ile 15 yaş altı çocukların, düğün merasimlerine katılımı mümkün olmayacaktır.

3. Müteveffanın birinci ve ikinci derece yakını olmayan 65 yaş ve üzeri kişiler ile 15 yaş altı çocukların cenaze törenlerine katılımı mümkün olmayacaktır.

4. Vaftiz törenlerinde, bebeğin birinci ve ikinci derece yakını olmayan 65 yaş ve üzeri kişiler ile 15 yaş altı çocukların vaftiz törenlerine katılımı mümkün olmayacaktır.

Titizlikle uygulanması gereken bu düzenlemeler, 31 Ağustos 2020, Pazartesi sabahı itibariyle uygulanacaktır. Cemaatimize duyurulur.


Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+