Suriyeli Ermeni bir aile “Günümüzdeki kahraman” ödülüne layık görüldü - Gündem
24 Ocak 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Արաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

23 Eylül 2020  

Suriyeli Ermeni bir aile “Günümüzdeki kahraman” ödülüne layık görüldü -

Suriyeli Ermeni bir aile “Günümüzdeki kahraman” ödülüne layık görüldü Suriyeli Ermeni bir aile “Günümüzdeki kahraman” ödülüne layık görüldü

Ermenistan’ın meşhur ‘Zvartnots’ tarihi mekanında 21 Eylül tarihinde Ermenistan’ın 29’uncu Bağımsızlık yıldönümü münasebetiyle “Günümüzdeki kahraman” adlı ödüllendirme töreni gerçekleştirildi.

Suriyeli Ermeni bir ailesi olan Yoland ve Raffi Rştuniler “Günümüzdeki kahraman” ödülünü kazandı.Bu aile pasta ve tatlı üretimiyle uğraşıyor.

Rştuni ailesine ödülü Artsakh (Karabağ) Cumhurbaşkanı Arayik Harutyunyan teslim etti. Ödülü teslim ederken Arayik Harutyunyan “Sardarapat’ta Tavuş mücadelesini önemseyip günümüzdeki gerçek kahramanlarını onurlandırdık. Bugün burada ise ekonomideki kahramanlaerımızı onurlandırıyoruz” ifadelerini dile getirdi.

Suriyeli Ermeni Rştuni ailesi 2012 yılında Suriye’deki savaştan dolayı ülkeyi terk edip Ermenistan’a yerleşti. Bir buçuk sene işsiz kaldıktan sonra yerli pazarı araştırmaya başladılar. Yoland Rştuni Halep’te çalışmıyordu, tatlı yapması da bir hobiydi onun için ve sadece ailesi, akrabaları için hazırlıyordu.

Kocası Yoland’a bunu bir iş olarak yapmasını öneriyor ve pazarı araştırdıktan sonra Suriyeli Ermeni çift harekete geçiyor ve tatlı üretimine başlıyor. Yoland Rştuni başarılı olabilmek için sabırlı olmayı önemsiyor.

“Günümüzdeki kahraman” ödül töreninde kendi imkanlarıyla iş kuran ve geleceklerini Ermenistan’da inşa eden vatandaşlar teşvik ediliyor.

Daha önce Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan bu sene Bağımsızlık bayramının Ermenistan vatandaşını yüceltmekle anılacağını açıklamıştı.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+