Ermenistan Başbakanı uluslararası topluma Türkiye’yi müdahaleden uzak tutumaya - Gündem
25 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

28 Eylül 2020  

Ermenistan Başbakanı uluslararası topluma Türkiye’yi müdahaleden uzak tutumaya -

Ermenistan Başbakanı uluslararası topluma Türkiye’yi müdahaleden uzak tutumaya Ermenistan Başbakanı uluslararası topluma Türkiye’yi müdahaleden uzak tutumaya çağırdı

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Ermeni halkına seslendi. Paşinyan bölgede durumu tamamen istikrarsızlaştırmak için Azerbaycan’ın diktatörlük iktidarının Ermenistan sınırlarına yönelik te provokasyonlar gerçekleştirebileceğini çok iyi anladıklarını ifade etti.

Bu nedenle Ermenistan հükümetinin kararıyla ülkede savaş hali ve seferberlik ilan edildi. Paşinyan AGİT Minsk Grubu Eşbeşkan devletlerin ve uluslararası toplumun dikkatini vaziyetin ciddiyetine çevirmek istediğini belirtti.

Güney Kafkasya’da büyük çaplı savaşın patlak vermesi tahmin edilemiyen ciddi sonuçlar doğurabilir. Bölge sınırlarının ötesine geçip bu savaş uluslararası güvenliği ve istikrarını da zedeleyebilir Paşinyan’ın sözlerin göre.

Ayrıca Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan açıklamasında "Uluslararası toplumu, bölgede durumu istikrarsızlaştıracak Türkiye'nin olası herhangi bir müdahalesini durdurmak için tüm nüfuzunu kullanmaya çağırıyorum. Bu müdahalenin, Güney Kafkasya ve komşu bölgeler için yıkıcı sonuçları olur" ifadelerine de yer verdi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+