Karabağ Parlamentosu`ndan Azerbaycan etnik azınlıklarına çağrı: Seferberlikten kaçının yada Ermenile - Gündem
27 Kasım 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Տրե / Օր : Վահագն / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

02 Ekim 2020  

Karabağ Parlamentosu`ndan Azerbaycan etnik azınlıklarına çağrı: Seferberlikten kaçının yada Ermenile -

Karabağ Parlamentosu`ndan Azerbaycan etnik azınlıklarına çağrı: Seferberlikten kaçının yada Ermenile Karabağ Parlamentosu`ndan Azerbaycan etnik azınlıklarına çağrı: Seferberlikten kaçının yada Ermenilere teslim olun

Artsakh (Dağlık Karabağ) Parlamento Başkanı Artur Tovmasyan Azerbaycan’da yaşayan etnik azınlıklara çağrıda bulundu.

Artsakh Cumhurbaşkanı Basın Sözcüsü Vahram Poghosyan, daha önce açıklamıştı ki Ermeni istihbaratının elde ettiği bilgiler Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin kayıpları arasında en çok Azerbaycan’da yaşayan etniz azınlıkların, yani Leziginlerin, Talişlerin var olduğunu gösteriyor.Sadece bir istikamette 148 Lezgi kökenli asker öldü.

Bunun üzerine Karabağ Parlamento Başkanı Artsakh’ın insani davranışının bir göstergesi olarak açıklama yayınladı.

İşte Azerbaycan’daki etnik azınlıklarına ve kadim halklarına yapılan çağrıdan bazı alıntılar:

“Bakü yönetimi Türkiye’nin açık kışkırtmasıyla 27 Eylül tarihinde Artsakh Cumhuriyetine karşı sıradaki saldırıya başladı. Aslında bu sefer yeniden savaş başlatmanının amacı bölgede Türkiye’nin etksini arttırmaktır ve bunun uğruna Azerbaycan’ın kadim halkları kan dökecek. Bu savaştan Azerbaycan kadim halklarından kimsenin faydası olmayacak. Sizin ve Artsakh Ermenilerinin arasında herhangi bir sorun yok. Artsakh Ermenilerinin size olan saygısı son yıllarda da ifade edildi. Bakü’dek yönetim bizim ve sizin binlerce yıllara dayanan dostluğuna ve ilişkilere engel oluyorlar.

Biliyoruz ki Azerbaycan şimdi de sizi ön hattına gönderip kurban ediyor bu savaşa. Dolayısıyla seferberlikten kaçının, eğer artık Azerbaycan ordusuna katılmışsanız Ermenilere teslim olun. Biz esir değil misafir olarak sizi ülkemize almaya ve sizin isteğinize bağlı üçüncü bir ülkeye göndermeye hazırız.”


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+