Azerbaycan`da Bayraktar İHA`larının kullanımını Türk general kontrol ediyor - Gündem
27 Ekim 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Սահմի / Օր : Վահագն / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

02 Ekim 2020  

Azerbaycan`da Bayraktar İHA`larının kullanımını Türk general kontrol ediyor -

Azerbaycan`da Bayraktar İHA`larının kullanımını Türk general kontrol ediyor Azerbaycan`da Bayraktar İHA`larının kullanımını Türk general kontrol ediyor

Kıbrıs’ta faaliyet gösteren “Geopolitical Cyprus” Analiz Merkezi, Artsakh cephesinde Türk Bayraktar TB-2 İHA’larının kullanımının, daha önce Libya’da aynı görevi yapmış olan Türk general Göksel Kahya tarafından kontrol edildiğini duyurdu.

Bu iddianın doğruluğunu kanıtlayan bazı yan deliller vardır. Örneğin, 13 Ağustos 2020 tarihinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türkiye Savunma Bakanı’nın başkanlığındaki heyeti kabul etmişti ve bu heyette, general Kahya da yer almıştı.

Görüşmede, Türkiye Savunma Bakanı ile Hava, Kara ve Deniz Kuvvetlerinin Komutanları hazır bulunurken, pozisyonu onlardan daha alçak olan (Savunma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı) Kahya’nın görüşmelere katılması, onun hazır bulunmasının özel bir amacının mevcut olduğunu kanıtlıyor.


Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
Online Ziyaretçi : 45 ¦ Üye : 0 ¦ Robot : 5 ¦ Bugün Tekil : 10.819 ¦ Çoğul 10.825 ¦ Toplam Tekil : 467.433 ¦ Çoğul : 467.812 ¦ Üye Sayımız : 0 ¦ Ip : 3.229.142.91
+