​Pompeo`dan Ermenistan ve Azerbaycan`a ateşkes ve diyalog çağrısı - Gündem
17 Ağustos 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Ասակ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

03 Ekim 2020  

​Pompeo`dan Ermenistan ve Azerbaycan`a ateşkes ve diyalog çağrısı -

​Pompeo`dan Ermenistan ve Azerbaycan`a ateşkes ve diyalog çağrısı ​Pompeo`dan Ermenistan ve Azerbaycan`a ateşkes ve diyalog çağrısı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Karabağ çatışmasının taraflarına ateşkes, dış güçlere de duruma müdahale etmeme çağrısında bulundu.

Pompeo, Dağlık Karabağ bölgesinde Azerbaycan'ın Ermenistan'a ve Artsakh'a karşı başlattığı saldırılarına ilişkin açıklama yaptı.

Pompeo, Fox News'e açıklamasında "Çatışmanın uluslararası boyut kazanmasına karşı çıkıyoruz. Dış güçlerin bu çatışmanın dışında kalması gerektiğini düşünüyoruz. Ateşkese çağırıyoruz. Her iki tarafın geri vites yapmasını istiyoruz. Bu iki ülkenin liderleriyle görüşerek bu çağrıda bulunduk" ifadelerini kullandı.

Pompeo, "Şiddetin etnik ve politik çatışmaları ve mücadeleyi çözmeyeceğini ve onlara katılacak üçüncü tarafların, diğer ülkelerin varlığının sorunu daha da kötüleştireceğini önümüzdeki günlerde göreceklerini umuyoruz" diye ekledi.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+