Ermenistan Savunma Bakanı: ``Azerbaycan için sonuçlar korkunç olacak`` - Gündem
23 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Ծմակ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

05 Ekim 2020  

Ermenistan Savunma Bakanı: ``Azerbaycan için sonuçlar korkunç olacak`` -

Ermenistan Savunma Bakanı: ``Azerbaycan için sonuçlar korkunç olacak`` Ermenistan Savunma Bakanı: ``Azerbaycan için sonuçlar korkunç olacak``

Ermenistan Savunma Bakanı Davit Tonoyan, gazetecilerin sorularını yanıtlayarak Azerbaycan’ın askeri ve siyasi yönetimi tarafından Ermenistan Cumhuriyeti sınırlarından Azerbaycan yerleşimlerini bombalamasına dair açıklamalarına değinerek bunların tamamen uydurma olduğunu vurguladı.

Tonoyan’ın sözlerine göre Azerbaycan Savunma Bakanı muhtemelen kendi ‘derin askeri zekasıyla’ askeri operasyonları genişletme alanını karıştırmış, çünkü İHA ve topçu bataryaları kullanarak Ermenistan’ın Vardenis bölgesinin yerleşimlerini ateş altına aldılar. Eğer bu onun için askeri operasyon alanını genişletme anlamına gelmiyorsa artık uzmanlar değerlendirsin.

Ermenistan Cumhuriyeti sınırlarından Azerbaycan’a doğru herhangi silahla, füze veya topçu ateşiyle ateş açılmadı.

Davit Tonoyan’a göre eğer Artsakh’ın Stepanakert, Martuni, Hadrut, Martakert şehirleri ve başka yerleşimleri Azerbaycan için askeri operasyonlar geröekleştirmek için hedef bölgeleridir, Karabağ Savunma ordusunun profesyönel birlikleri yıkıcı karşılık vermeye hazırdırlar ve Azerbaycan için bu verilecek karşılığının sonuçları çok korkunç olacak.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+