​Paşinyan’ın oğlu gönüllü birlikleriyle birlikte cephede: Mutlu bir hayat için mücadele adına burada - Gündem
29 Haziran 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վարագ / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

08 Ekim 2020  

​Paşinyan’ın oğlu gönüllü birlikleriyle birlikte cephede: Mutlu bir hayat için mücadele adına burada -

​Paşinyan’ın oğlu gönüllü birlikleriyle birlikte cephede: Mutlu bir hayat için mücadele adına burada ​Paşinyan’ın oğlu gönüllü birlikleriyle birlikte cephede: Mutlu bir hayat için mücadele adına buradayım

Ermenistan Savunma Bakanlığı bir video hazırladı. Videoda Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın çağrısı üzerinde gönüllü olarak Ermeni ordusuna katılan gençler konuşuyor.

Gençlerden biri “Başbakanımızın çağrısını duyar duymaz hemen kıyafetlerimi giydim ve evden çıktım” sözlerini dile getirdi.

Askerliğini daha bir sene önce tamamlayıp eve dönen başka bir genç gönüllü ise kameraya konuşarak “Bir kere yaptın ve yine yapmak istiyorsun. Gerçekten bizim zamanımız geldi. Her bir ebeveyin kendi evladını çok seviyor, fakat eğer her ebeveyin evladını savaştan geri çekmek isterse, bugün vatanımızı kimse savunamaz”ifadelerini kullandı.

Gönüllüler arasında Başbakan Nikol Paşinyan’ın oğlu Aşot Paşinyan da vardı.

Aşot Paşinyan ise şu sözleri dile getirdi: “Mutlu ve barış içinde yaşama hakkın beni buraya getirdi, o hakkımızı bugün çiğniyorlar. Mutlu bir hayat için mücadele adına buradayım.”

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+