​3 Ekim tarihinde Gence askeri üssünde en az 2 tane Türkiye’ye ait F-16 uçak vardı - Gündem
27 Kasım 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Տրե / Օր : Վահագն / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

08 Ekim 2020  

​3 Ekim tarihinde Gence askeri üssünde en az 2 tane Türkiye’ye ait F-16 uçak vardı -

​3 Ekim tarihinde Gence askeri üssünde en az 2 tane Türkiye’ye ait F-16 uçak vardı ​3 Ekim tarihinde Gence askeri üssünde en az 2 tane Türkiye’ye ait F-16 uçak vardı

New York Times gazetesinin araştırmacı gazeteci Christiaan Triebert kendi Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Paylaşımda gazeteci Azerbaycan’ın Gence hava üssünden bir fotoğraf paylaştı. 3 Ekim tarihi itibarıyla Gence askeri hava üssünde Türkiye’ye ait en az 2 tane F-16 savaş uçakları olduğu tespit edildi.

Triebert’e göre bu savaş uçakları muhtemelen Türk Hava Kuvvetleri tarafından kullanılıyordu CN-235 yük taşıyıcı uçakla birlikte.

Daha önce Ermenistan Savunma Bakanlığı Karabağ’a (Artsakh) karşı hava harekatı kontrolünün Azerbaycan tarafından Türkiye teslim edildiğini açıklamştı.

4 Ekim tarihinde ise Artsakh (Karabağ) Cumhurbaşkanı Sözcüsü Vahram Poghosyan Savunma Ordusunun Gence askeri havaalanın hedef aldığını ve havaya uçurduğunu bildirmişti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+