​Paris’te Ermeniler Türkiye Büyükelçiliğinin önünde gösteri düzenledi - Gündem
17 Ocak 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Արաց / Օր : Ասակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

09 Ekim 2020  

​Paris’te Ermeniler Türkiye Büyükelçiliğinin önünde gösteri düzenledi -

​Paris’te Ermeniler Türkiye Büyükelçiliğinin önünde gösteri düzenledi ​Paris’te Ermeniler Türkiye Büyükelçiliğinin önünde gösteri düzenledi

Sputnik Armenia haber ajansının aktardığı bilgilere göre Fransa’nın başkenti Paris’te Türkiye Büyükelçliğinin önünde Ermeniler kalabalık bir protesto gösterisi düzenledi ve Azerbaycan ile Türkiye’nin saldırısına karşı mücadele eden Karabağ’a dayanışma ifade ettiler.

Binlere varan göstericilerin ellerinde Ermenistan bayrağı ve ‘Artsakh (Karabağ) Ermenistan’dır’ yazılı pankarttlar vardı.

Her yerde ‘Kazanacağız’ sloganları duyuruyordu, Ermenistan Milli Marşı seslendiriliyordu. Ermeni göstericiler cephede duran askerlere arkalarının çok güçlü olduğunu hatırlattılar. Ermeni toplumu temsilcileri Türkiye ve Azerbaycan’ın terör devletleri olduğunu da ilan ettiler.

Göstericilerden Avetis Avetisyan yeni bir Soykırımı ‘Hayır’ demek için burada olduklarını vurguladı. 105 yıl önce yaşananlar Avetis’e göre tekrar yaşanmayacak.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan Tv5Monde’e verdiği demeçte Fransa’dan Karabağ’ın (Artsakh) bağımsızlığını tanımasını beklediklerini ifade etmişti. Paşinyan’a göre Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un dile getirdiği haklı endişelerin tek çözüm yolu Artsakh Cumhuriyetinin bağımsızlığının tanınmasıdır. Başka seçenek yok, aksi halde büyük bir insani felaket yaşanabilir.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+