Ermenistan ile Rusya Başbakanları bir araya geldi - Gündem
17 Ağustos 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Ասակ / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

09 Ekim 2020  

Ermenistan ile Rusya Başbakanları bir araya geldi -

Ermenistan ile Rusya Başbakanları bir araya geldi Ermenistan ile Rusya Başbakanları bir araya geldi

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Yerevan’da yapılan Avrasya Parlamentolararası Komisyon toplantısı kapsamında Rusya Başbakanı Mihail Mişustin ile bir araya geldi.

Rusya Başbakanı’nın, bu görevde Ermenistan’a yaptığı ilk ziyaretinin, Dağlık Karabağ savaşına denk geldiği için üzgün olduğunu belirten Paşinyan, Mişustin’in, ileride daha farklı ortamda ve şartlarda ülkemizi ziyaret edebileceğini ümit ettiğini de sözlerine ekledi.

Görüşmede Dağlık Karabağ’da oluşan durumu ele alan Paşinyan ile Mişustin, savaş operasyonlarının durdurulması gerektiğinin altını çizdi.

İki ülke başbakanları, Ermeni –Rus ticari ve ekonomik işbirliğine, enerji, ulaştırma ve sanayi alanındaki birtakım konulara değindi.

Taraflar, ortak perspektifli projelerin gerçekleştirilmesi ve Avrasya Ekonomik Birliği kapsamındaki işbirliğinin güçendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Paşinyan ile Mişustin, koronavirüse karşı mücadeleyle ilgili konulara da değindi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+