​Kıbrıs Parlamentosu, Azerbaycan`ın saldırganlığını kınayan bir karar tasarısı kabul etti - Gündem
01 Aralık 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Տրե / Օր : Արեգ / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

11 Ekim 2020  

​Kıbrıs Parlamentosu, Azerbaycan`ın saldırganlığını kınayan bir karar tasarısı kabul etti -

​Kıbrıs Parlamentosu, Azerbaycan`ın saldırganlığını kınayan bir karar tasarısı kabul etti ​Kıbrıs Parlamentosu, Azerbaycan`ın saldırganlığını kınayan bir karar tasarısı kabul etti

Kıbrıs Parlamentosu, Artsakh’a (Dağlık Karabağ) karşı Azerbaycan’ın saldırılarını kınayan karar tasarısını oy birliğiyle kabul etti.

Ermenistan Parlamentosu’ndaki “İm Kaylı” (“Benim Adımım”) ittifakının temsilcisi, Ermenistan-Kıbrıs parlamentolararası konsey başkanı Mkhitar Hayrapetyan, “Kıbrıs Temsilciler Meclisi, Azerbaycan’ın başlattığı saldırıya Türkiye’nin tam desteğini, kiralık teröristlerin getirilmesini ve sivil yerleşim yerlerinin bombalanmasını da kınayarak, hemen ateşkes sağlama ve müzakerelere başlama çağrısında bulundu” ifadelerini kullandı.

Hatırlanaccağı üzere, 27 Eylül tarihinde Artsakh ile temas hattının tüm boyunca saldırıya geçen Azerbaycan, daha sonra Artsakh ile Ermenistan'ın sivil yerleşim yerlerini hedef almaya başladı.

9 Ekim'de Rusyada Ermenistan ile Azerbaycan Dışişleri Bakanları'nın katılımıyla yapılan görüşmelerin ardından taraflar geçici ateşkes konusunda mutabakata varsa da, 10 Ekim'de Azerbaycan, saldırılarını hiç durdurmadan Karabağ'ı ve hatta Ermenistan'ı da daha büyük şiddetle bombalamaya devam etti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+