Los Angeles`te düzenlenen 100.000 kişilik yürüyüş, dünya dikkatini Azerbaycan`ın saldırganlığına çek - Gündem
23 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Ծմակ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

12 Ekim 2020  

Los Angeles`te düzenlenen 100.000 kişilik yürüyüş, dünya dikkatini Azerbaycan`ın saldırganlığına çek -

Los Angeles`te düzenlenen 100.000 kişilik yürüyüş, dünya dikkatini Azerbaycan`ın saldırganlığına çek Los Angeles`te düzenlenen 100.000 kişilik yürüyüş, dünya dikkatini Azerbaycan`ın saldırganlığına çekti

Los Angeles'te yaşayan Ermeniler, Türkiye, Azerbaycan ile teröristler tarafından Artsakh (Dağlık Karabağ) ve Ermenistan’a karşı başlatılan saldırılara dünyanın dikkatini çekmek için binlerce kişinin katıldığı bir protesto eylemi düzenledi. 11 Ekim’de yapılan geniş çaplı protesto eylemlerine Ermenilerin yanısıra sayısız yabancı vatandaş ve siyasi isimler de katıldı.

Ermenistan ile Artsakh bayraklarını taşıyan protestocular, “Artsakh barış istiyor”, “Artsakh Ermenistan’dır”, “Türkiye savaş suçu işliyor””, “Kazanacağız” sloganlarını kullandı. Eylemlere katılan ünlü ve sevilen Ermeni şarkıcı Harut Pambukçyan da, katılımcılarla bilikte Ermenistan marşını seslendirdi.

Farklı kaynaklara göre, Los Angeles’teki protesto eylemlerine 100.000’den fazla kişi katıldı. “Zafer Yürüyüşü”ne ABD Kongre üyesi Brad Shherman da katıldı. Konuyla ilgili “Facebook”ta bir paylaşım yapan Sherman, Türkiye ile Azerbaycan’ın saldırganlığına karşı savaşan Ermenilerin yanında durmaktan gurur duyduğunu vurguladı. Bu saldırıları kınayan Kongre üyesi, #ArtsakhStrong hashtag’ini kullandı.

ABD’in büyük şehirlerinde Artsakh’ı destekleyen eylemler düzenleyen Ermeniler, ABD hükümetinden Artsakh’ın bağımsızlığının tanınmasını, Türkiye’nin NATO üyeliğinden çıkarılmasını ve Azerbaycan ile Türkiye’ye herhangi bir finansal ve askeri desteğin kesilmesini talep etti.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+