​Yunanistan Dışişleri Bakanı: Bölgesel barış ve istikrarı bozan tek güç Türkiye`dir - Gündem
17 Ağustos 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Ասակ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

13 Ekim 2020  

​Yunanistan Dışişleri Bakanı: Bölgesel barış ve istikrarı bozan tek güç Türkiye`dir -

​Yunanistan Dışişleri Bakanı: Bölgesel barış ve istikrarı bozan tek güç Türkiye`dir ​Yunanistan Dışişleri Bakanı: Bölgesel barış ve istikrarı bozan tek güç Türkiye`dir

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, bölgedeki barış ve istikrarı bozan tek güç olanTürkiye’nin, uluslararası hukuku ve Avrupa Konseyi’nin tüm kararlarını ihlal ettiğini dile getirdi.

Dendias, “Türkiye’nin, Yunanistan kıta sahanlığında yeni yasadışı eylemlere başladığını bugün ortaklarıma anlattım. Ayrıca apaçık olan şu hususa da dikkat çektim: Dağlık Karabağ, Suriye, Irak, Libya, Kıbrıs, Doğu Akdeniz dahil bölgede tüm sorunların bir ortak çizgisi var, o da Türkiye’dir” ifadelerini kullandı.

Türkiye, Ermenistan ile Dağlık Karabağ’a karşı savaş başlatan Azerbaycan’a apaçık bir şekilde destek veriyor. Uluslararası kiralı askerler ve teröristler, Türkiye’nin çabalarıyla Karabağ’a sevk edildi ve Ermeni silahlı kuvvetlerine karşı savaşıyor.

Hatırlanacağı üzere, Türkiye’nin açık siyasi ve askeri desteğini alan Azerbaycan, 27 Eylül tarihinde Dağlık Karabağ ile temas hattının tüm boyunca savaş operasyonları başlattı. 9 Ekim’de Moskova’da yapılan temasların ardından insani ateşkes kararı verilse de Azerbaycan, Ermenistan ve Dağlık Karabağ’a karşı saldırılarına devam ediyor ve sık sık sivil yerleşim yerlerini de hedef alıyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+