lyan senatör, Türk ve Azeri saldırılarına karşı Ermenilerin protesto eylemine katıldı - Gündem
28 Mayıs 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարերի / Օր : Սիմ / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

15 Ekim 2020  

lyan senatör, Türk ve Azeri saldırılarına karşı Ermenilerin protesto eylemine katıldı -

lyan senatör, Türk ve Azeri saldırılarına karşı Ermenilerin protesto eylemine katıldı lyan senatör, Türk ve Azeri saldırılarına karşı Ermenilerin protesto eylemine katıldı

İtalya’nın eski Başbakan Yardımcısı ve İşiçleri Bakanı, bugün ise Senatör, “Lig” partisi lideri olan Matteo Salvini, Türkiye ile Azerbaycan'ın Ermenilere karşı yürüttüğü savaş operasyonlarına karşı İtalya’da yapılan protesto eylemine katıldı.

Sosyal medyada protesto meydanından ve sürekli bombalanan Karabağ’dan resimler paylaşan Senatör, “Bize yakın olan bu insanların, çok az dillendirmediğimiz acılarını unutmamalıyız. Bugün ben Roma’da, Ermenilerin barış ortamda yaşama hakkına kendi adıma ve “Lig" adına desteklediğimi gösterdim. Onlar önce Soykırım vahşetini yaşadı, şimdi de Karabağ’da baskılara maruz kalıyor. Eğer Avrupa Birliği’nin bir anlamı varsa, o zaman bu kardeşlerimizi, Yakın Doğu ile Kafkasya’da Avrupa uygarlığının bu ön cephesini koruyun" ifadelerini kullandı.

Hatırlanacağı üzere, Türkiye’nin açık siyasi ve askeri desteğini alan Azerbaycan, 27 Eylül tarihinde Dağlık Karabağ ile temas hattının tüm boyunca savaş operasyonları başlattı. 9 Ekim’de Moskova’da yapılan temasların ardından insani ateşkes kararı verilse de Azerbaycan, Ermenistan ve Dağlık Karabağ’a karşı saldırılarına devam ediyor ve sık sık sivil yerleşim yerlerini de hedef alıyor. 27 Eylül’den beri dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan Ermeniler, büyük şehirlerde geniş çaplı protesto eylemleri düzenleyerek dünya dikkatini Azerbaycan’ın saldırganliğina çekmeye çalışıyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+