Karabağ`da 52 Suriye`li kiralık asker etkisiz hale getirildi - Gündem
27 Kasım 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Տրե / Օր : Վահագն / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

15 Ekim 2020  

Karabağ`da 52 Suriye`li kiralık asker etkisiz hale getirildi -

Karabağ`da 52 Suriye`li kiralık asker etkisiz hale getirildi Karabağ`da 52 Suriye`li kiralık asker etkisiz hale getirildi

Dağlık Karabağ’da devam eden savaş operasyonları sırasında 52 Suriyeli kiralık asker etkisiz hale getirildi.

“The Wadshington Post” gazetesinin haberine göre, militanlar, Azerbaycan tarafından Karabağ’da kullanılmak hedefiyle Türkiye destekli silahlı örgütler tarafından Suriye’de seferber ediliyor.

Edinen bilgiye göre, etkisiz hale getirilen kiralı askerlerin cesetleri, Ekim başında Türk-Suriye sınırında yakınlarına iade edildi.

Hatırlanacağı üzere, Türkiye’nin açık siyasi ve askeri desteğini alan Azerbaycan, 27 Eylül tarihinde Dağlık Karabağ ile temas hattının tüm boyunca savaş operasyonları başlattı. Uluslararası basın ve siyasi isimlerin de defalarca dile getirdiği gibi Azerbaycan, Karabağ'da Ermeni ordusuna ve sivil halkına karşı savaşmak hedefiyle başta Suriye olmak üzere dünyanın birçok noktasındandan Türkiye'nin yardımıyla binlerce kiralık asker ve teröristleri bölgeye sevk ediyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+