Gence`de enkazdan çıkarılmış gibi gösterilen bebek, Halep`li çıktı։ Azerbaycan, tekrar dünyayı kandı - Gündem
19 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

17 Ekim 2020  

Gence`de enkazdan çıkarılmış gibi gösterilen bebek, Halep`li çıktı։ Azerbaycan, tekrar dünyayı kandı -

Gence`de enkazdan çıkarılmış gibi gösterilen bebek, Halep`li çıktı։ Azerbaycan, tekrar dünyayı kandı Gence`de enkazdan çıkarılmış gibi gösterilen bebek, Halep`li çıktı։ Azerbaycan, tekrar dünyayı kandırdı

Azerbaycan’a ait Telegram kanalları, dün gece vurulduğu iddia ettikleri Gence’de enkazdan çıkarılan bir bebek resmini yoğun olarak paylaşıyor.

Ancak daha önce Azerbaycan’ın yayınladığı hemen hemen tüm resim ve “deliller” gibi bu resmin de sahte olduğu ortaya çıktı. Daha doğrusu, resim tabi ki sahte değil, ancak Gence’de ve hatta Azerbaycan’da çekilmedi, üstelik 2020 yılına da ait değil.

Google’da yapılan en basit bir arama, resmin 2016 yılının Eylül ayında Halep’te yaşanan çatışmalar sırasında çekildiğini gösteriyor. Haberde, enkazdan çıkarılan bebeğin yaşamının kurtarıldığı da bildiriliyor.

16-17 Ekim gecesi Ermenistan Savunma Bakanlığı, Azerbaycan’a ait İHA’ların Ermenistan hava sahasına girdiğini duyurdu. Sonraki saatler içerisinde Bakanlık, Azerbaycan’a ait iki İHA’nın Ermenistan’ın Syunik idari bölgesinde vurulduğunu duyurdu.

Aynı zamanda Azerbaycan, Gence şehrinde bulunan bir AVM’nın Ermenistan tarafından vurulduğunu iddia etti. Ermenistan Savunma Bakanlığı ise, Ermenistan topraklarından Azerbaycan’a yönelik hiçbir şekilde ateş açılmadığını duyurdu.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+