​Tiflis`te Ermeniler Karabağ’a dayanışma yürüyüşüne çıktılar - Gündem
17 Ağustos 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Ասակ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

23 Ekim 2020  

​Tiflis`te Ermeniler Karabağ’a dayanışma yürüyüşüne çıktılar -

​Tiflis`te Ermeniler Karabağ’a dayanışma yürüyüşüne çıktılar ​Tiflis`te Ermeniler Karabağ’a dayanışma yürüyüşüne çıktılar

22 Ekim tarihinde Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te Ermeniler Artsakh’a (Karabağ) dayanışma ifadesi olarak yürüyüşe çıktılar. Bununla ilgili Tiflis Ermenistan Büyükelçiliği açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada “Artsakh ve muzaffer Ermeni ordusuna destek olarak Tiflis Ermenilerinin ikinici yürüyüşü gerçekleşti” ifadelerine yer verildi.

Bu yürüyüş etkinliğine katılanlar Gürcistan’daki medya kuruluşlarına tarafsız bir şekilde Dağlık Karabağ’daki olayları anlatmaya ve Gürcistan’ın resmi tarafsız duruşuna takip etmeye çağırdı.

Gürcistan Gençlik Birliği’nin girişimiyle ilk yürüyüş Tiflis’te 1 Ekim tarihinde düzenlenmişti. Yürüyüşe katılan yüzlerce kişi ellerinde bayraklarla vatanseverlik şarkıları söyleyerek Tiflis Ermeni Büyükelçiliğine doğru hareket ettiler.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+