​Washington’da Ermenistan ve ABD Dışişeleri Bakanları bir araya geldi - Gündem
27 Mayıs 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարերի / Օր : Վահագն / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

24 Ekim 2020  

​Washington’da Ermenistan ve ABD Dışişeleri Bakanları bir araya geldi -

​Washington’da Ermenistan ve ABD Dışişeleri Bakanları bir araya geldi ​Washington’da Ermenistan ve ABD Dışişeleri Bakanları bir araya geldi

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki Dağlık Karabağ çatışmasının sonlandırılması amacıyla bugün başkent Washington’da iki ülkenin dışişleri bakanlarıyla ayrı ayrı görüştü.

Dışişleri Bakanı Pompeo, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov’la yaklaşık 40 dakika görüştü. Bayramov ayrıldıktan sonra Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan, ABD Dışişleri Bakanlığı’na gitti.

Her iki taraftan bir grup gösterici ellerinde Ermenistan ve Azerbaycan bayraklarıyla Dışişleri Bakanlığı binası yakınlarında gösteri yaptı.

Görüşme sırasında Mnatsakanyan ABD Dışişleri Bakanı'na Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri tarafından işlenen savaş suçlarıyla ilgili bilgiler verdi.

Mike Pompeo ABD adına ölenler için başsağlığı diledi.

Ermenistan Dışişleri Bakanı Azerbaycan’ın bu saldırısının Türkiye’nin katılımıyla gerçekleştirildiğini brlirterek bölgeye teröristlerin getirilmesi de Türkiye’nin girişimiyle yapıldığını ifade etti. Zohrab Mnatsakanyan’ın sözlerine göre Azerbaycan’da Türkiye’nin etkisinin güçlenmesi ve uluslararası terör örgütlerinin yerleşmesi bölgesel güvenliğine karşı ciddi tehlikeler meydana getiriyor.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+