​Frank Pallone: ABD, Azerbaycan`ı ateşkese zorlamak için yaptırımlar gibi ciddi adımlar atmalı - Gündem
04 Temmuz 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Մարգար / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

25 Ekim 2020  

​Frank Pallone: ABD, Azerbaycan`ı ateşkese zorlamak için yaptırımlar gibi ciddi adımlar atmalı -

​Frank Pallone: ABD, Azerbaycan`ı ateşkese zorlamak için yaptırımlar gibi ciddi adımlar atmalı ​Frank Pallone: ABD, Azerbaycan`ı ateşkese zorlamak için yaptırımlar gibi ciddi adımlar atmalı

ABD Kongre üyesi Frank Pallone, Azerbaycan’ı ateşkese uymaya zorlamak için ABD tarafından yaptırımların uygulanması gerektiğini açıkladı.

“Twitter” üzerinden bir paylaşım yapan Pallone, “Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan, yaptığımız görüşmede Artsakh çatışması ile ilgili ayrıntılı bilgi verdi. ABD, ciddi adımlar atmalı, Azerbaycan’ın, ateşkes rejimini korumasını ve yabancı teröristlerden vazgeçmesini sağlamak için yaptırımlar uygulamalı” ifadelerini kullandı.

Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan, 22 Ekim’de resmi ziyaretle ABD’ye gitti. Mnatsakanyan, Karabağ çatışması ile ilgili ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile Devlet Başkanı Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O’Brien ile bir araya geldi.

Hatırlanacağı üzere, 27 Eylül'de Dağlık Karabağ'a karşı geniş çaplı savaş operasyonları başlatan Azerbaycan, Moskova'nın arabuluculuğuyla iki defa ilan edilen ateşkese rağmen Karabağ'daki sivil yerleşim yerleri dahil cumhuriyet topraklarını durmadan ateş altında tutmaya devam ediyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+