​Merkel`den Erdoğan`a tepki: Macron hakkındaki açıklamaları karalayıcı ve kabul edilemez - Gündem
17 Ağustos 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Ասակ / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

27 Ekim 2020  

​Merkel`den Erdoğan`a tepki: Macron hakkındaki açıklamaları karalayıcı ve kabul edilemez -

​Merkel`den Erdoğan`a tepki: Macron hakkındaki açıklamaları karalayıcı ve kabul edilemez ​Merkel`den Erdoğan`a tepki: Macron hakkındaki açıklamaları karalayıcı ve kabul edilemez

Almanya Şansölyesi Angela Merkel'in sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a yönelik küstah sözleri karalayıcı ve kabul edilemez olarak nitelendirildi.

Merkel'in sözcüsü Steffen Seibert tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Macron hakkındaki sözlerinin kınandığı belirtildi.

AFP'de yer alan habere göre sözcü Seibert açıklamasında, "Fransız öğretmen Samuel Paty'nin İslamcı bir fanatik tarafından korkunç bir şekilde öldürülmesi karşısında yapılan bu yorumlar kabul edilemez, karalayıcıdır" ifadeleri yer aldı.

Erdoğan Kayseri'de genel başkanı olduğu AKP'nin 7. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmasında, Emmanuel Macron'un 'zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı olduğunu' iddia etmişti.

Küstah açıklamaları üzerine Fransa Ankara Büyükelçisi’ni istişarelerde bulunmak üzere geri çağırmıştı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+