​Firqat al Hamza terör örgütünün komutanlarından biri Karabağ`da etkisiz hale getirildi - Gündem
21 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

27 Ekim 2020  

​Firqat al Hamza terör örgütünün komutanlarından biri Karabağ`da etkisiz hale getirildi -

​Firqat al Hamza terör örgütünün komutanlarından biri Karabağ`da etkisiz hale getirildi ​Firqat al Hamza terör örgütünün komutanlarından biri Karabağ`da etkisiz hale getirildi

Türkiye taraftarı “Firqat al Hamza” silahlı terör örgütünün liderlerinden biri, Artsakh'ta (Dağlık Karabağ) etkisiz hale getirildi.

Örgütle bağlı "Twitter" hesablarından birinde yer alan açıklamaya göre, örgütün komutanlarından biri olan Adel al-Shahir öldürüldü. Kaynak, uzun zamandan beri “Hamza” divizyonunun üyesi olan Adel al-Shahir'in, Dağlık Karabağ’a daha yeni gittiğini ve orada Ermeni güçler tarafından etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Türkiye’nin, Suriye’den kiralik militanları Dağlık Karabağ’a sevk ettiğini tüm dünya biliyor. Edinen bilgiye göre Türkiye, Azerbaycan tarafından Karabağ Ermenilerine karşı savaşmak için bu militanlara 1.5-2.000 dolar ödüyor. Bu bilgiler, sadece Ermenistan ve Dağlık Karabağ yönetimi tarafından değil, Suriye, Fransa, Rusya, ABD ve diğer ülkelerin yöneticileri, uluslararası basın ve yabancı hukuk kurumları tarafından da defalarca dile getirildi.

Hatırlanacağı üzere, Türkiye ve yabancı teröristler desteğiyle uzun zamandan beri savaş hazırlıkları yapan Azerbaycan, 27 Eylül tarihinde Dağlık Karabağ ile sınırın tüm boyunca geniş çaplı saldırıya geçti. 10 Ekim, 17 Ekim ve 25 Ekim tarihlerinde AGİT Minsk Grubu eşbaşkan ülkelerinin arabuluculuğuyla üç kez ilan edilen ateşkes, Azerbaycan tarafından beş dakikadan fazla korunmazken, Suriye, Libya ve Afganistan’lı teröristlerin ve kiralık militanların Türkiye’nin yardımıyla Azerbaycan’a sevkiyatına dair haberler de tüm dünyadan gelmeye devam ediyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+