Paşinyan, Karabağ halkı, Azerbaycan`ın temel düşmanı ve hedefidir - Gündem
26 Mayıs 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարերի / Օր : Նպատ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

31 Ekim 2020  

Paşinyan, Karabağ halkı, Azerbaycan`ın temel düşmanı ve hedefidir -

Paşinyan, Karabağ halkı, Azerbaycan`ın temel düşmanı ve hedefidir Paşinyan, Karabağ halkı, Azerbaycan`ın temel düşmanı ve hedefidir

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda, 31 Ekim sabahı Azerbaycan tarafından Artsakh’ın (Karabağ) Şuşi ve Stepanakert şehirlerinin sivil altyapılarının ve halkın hedef alındığını kınadı.

Paşinyan, “Sivil halkın ve sivil altyapılarının hedef alınmayacağına dair elde edilen anlaşmaya rağmen Azerbaycan, sabah erken saatlerinden beri Şuşi ve Stepanakert’i tekrar bombalamaya başladı. Azerbaycan yönetimi, üstlendiği taahhütleri yerine getirme yeteneğine sahip değildir. Artsakh sivil halkı ise, onun temel düşmanı ve hedefidir” yorumunu yaptı.

Hatırlanacağı üzere, 27 Eylül’de Dağlık Karabağ’a karşı geniş çaplı savaş operasyonları başlatan Azerbaycan, ne sivilleri hedef almaktan, ne de onlara karşı dünyaca yasaklı olan silahlar kullanmaktan hiç kaçınmyor. Başkent Stepanakert ile Şuşi başta olmak üzere Artsakh’taki birçok sivil yerleşim yerlerni durmadan bombalayan Azerbaycan, son saatlerde Artsakh sivil yerleşim yerlerinin yakınındaki ormanlarda yasak olan fosforlu silahlar da kullanarak çevre ve bölge için yeni tehlikeler yaratmaya başladı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+