​Karabağ Cumhurbaşkanı bir grup gönüllü askerleri ödüllendirdi - Gündem
25 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

02 Kasım 2020  

​Karabağ Cumhurbaşkanı bir grup gönüllü askerleri ödüllendirdi -

​Karabağ Cumhurbaşkanı bir grup gönüllü askerleri ödüllendirdi ​Karabağ Cumhurbaşkanı bir grup gönüllü askerleri ödüllendirdi

Artsakh (Dağlık Karabağ) Cumhurbaşkanı Arayik Harutyunyan, Azerbaycan tarafından savaşan bir Suriyeli teröristi esir alan 5 kişilik grup dahil bazı gönüllü askerleri ödüllendirdi.

Ödül töreninin videosu, Arayik Harutyunyan’ın resmi Facebook sayfasında yayınlandı. Artsakh kharamanı Vladimir Balayan'ın ismini taşıyan gönüllü birliği üyelerinden Vladimir oğlu Aleksey Balayan, “Askeri Haç” birinci derece madalyaıyla ödüllendirildi.

Gönüllüler Armen Bağunts, Artur Mnatsakanyan ve Harut Khaçatryan’a ise “Askeri Haç” ikinci derece madalyası takdim edildi. Anılan beş kişilik gönüllü grubu, kendilerinden sayıca çok daha fazla olan hasmın terörist grubunu imha etmiş, onlardan birni de esir almıştı.

Şahen Meğryan adını taşıyan birliğin gönüllüleri, hayatlarını vatan uğruna feda eden Gevorg Kirakosyan, Mkhitar Grigoryan, Erik Poğosyan, Hrayr Asryan ile Edik Hayrapetyan da ölüm sonrası “Cesaret” madalyasıyla ödüllendirildi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+