Müslüman ilahiyatçı Azerbaycan safında savaşan paralı askerlerinin davranışlarını sert bir dille ele - Gündem
16 Ağustos 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Մանի / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

04 Kasım 2020  

Müslüman ilahiyatçı Azerbaycan safında savaşan paralı askerlerinin davranışlarını sert bir dille ele -

Müslüman ilahiyatçı Azerbaycan safında savaşan paralı askerlerinin davranışlarını sert bir dille ele Müslüman ilahiyatçı Azerbaycan safında savaşan paralı askerlerinin davranışlarını sert bir dille eleştirdi

Mısır’ın başkenti Kahire’de faaliyet gösteren Azhari ilahiyatçılar birliğinin üyesi, Müslüman ilahiyatçı, doktor Muhammad Abd al-Adin Azerbaycan safında Karabağ’a karşı savaşan paralı askerlerin tavır ve davranışlarını eleştirdi ve İslam açısından bunların kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Son günlerde Ermeniler tarafından Karabağ’da esir alınan Suriyeli paralı askerin söylediklerine atıfta bulunarak Müslüman ilahiyatçı değerlendirmelerde bulundu.

Suriyeli paralı asker Ermenilere karşı gâvur olduklarından dolayı savaştığını ve her bir gâvurun kafasını kesmek için 100 dolar söz verildiğini ifade etmiti.

Kuran’a atıfta bulunarak Müslüman ilahiyatçı bunun İslam açısından insanlığa karşı işlenen bir suç olarak tanımladı ve bunun bedelinin eziyetle, cezalarla ödenmesi gerektiğini vurguladı.

Muhammad Abd al-Adin aynı zamanda Türkiye’nin sürdürdüğü politikasını da eleştirdi, Erdoğan’ın müslümanların sultanı olmayı arzuladığını ve isteğini gerçekleştirmek için kan döktüğünü ifade ederek asla bunu başaramıyacağını belirtti. Çünkü halklar uyankı olacak ve kendi topraklarını savunabilecektir.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+