​System of a Down”dan Karabağ hakkında iki yeni şarkı - Gündem
03 Temmuz 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արամ / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

06 Kasım 2020  

​System of a Down”dan Karabağ hakkında iki yeni şarkı -

​System of a Down”dan Karabağ hakkında iki yeni şarkı ​System of a Down”dan Karabağ hakkında iki yeni şarkı

Dünyaca ünlü “System of a Down” rock grubu, son 15 yıl içerisinde Artsakh savaşına adanan iki şarkı yazdı. Grubun Ermeni solisti Serj Tankian, Facebook üzerinden konuyla ilgili yaptığı bir paylaşımda, “Protect The Land” ve “Genocidal Humanoidz” adlı şarkıları ile ilgili şu ifadelere yer verdi:

“Bu iki şarkı, vatanımız Artsakh ve Ermenistan’a karşı başlatılan ciddi ve korkunç savaşı anlatıyor. Azerbaycan’da Aliyev’in ve Türkiye’de Erdoğan’ın yozlaşmış rejimleri, sadece Artsakh ile Ermenistan’ı ele geçirmeyi istemekle kalmayıp, kendi hedeflerine ulaşmak için cezasız olarak insanlığa karşı suçlar işliyor.

Bunu şimdi yapıyorlar, çünkü şuan dünyanın, koronavirüs salgınıyla, seçimlerle ve sivil itaatsızlıklarla fazlasıyla meşgul olduğunu ve kendi vahşi faaliyetlerine tepki veremeyeceğini düşünüyorlar”.

Tankian, şarkıların internet üzerinden satın alınabileceğini, satış kazancının ise savaştan zarar görenlere yardım için kullanılacağını da bldirdi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+