​ABD`nin şehirlerinde Karabağ`ı tanıma çağrısını yapan panolar yerleştirildi - Gündem
11 Ağustos 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Երեզկան / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

07 Kasım 2020  

​ABD`nin şehirlerinde Karabağ`ı tanıma çağrısını yapan panolar yerleştirildi -

​ABD`nin şehirlerinde Karabağ`ı tanıma çağrısını yapan panolar yerleştirildi ​ABD`nin şehirlerinde Karabağ`ı tanıma çağrısını yapan panolar yerleştirildi

ABD’nin bazı şehirlerinin sokaklarında Artsakh (Dağlık Karabağ) Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını tanıma çağrısını içeren panolar yerleştirildi.

Özellikle Paterson şehrinin merkezi caddelerinden birinde bulunan panoda, Artsakh bayrağı ve “Artsakh’ı tanıyalım” yazısı, başka bir noktada ise “Artsakh’a barış” yazısı yerleştirildi.

Ermenilerin yoğun olarak yaşadı Los Angeles’in sokaklarından birinde yerleştirilen bir panoda ise “Bugün Ermenilerin yanında duralım, yarın çok geç olabilir” çağrısı yerleştirildi. Başka bir panoda “Artsakh’a barış” yazıldı.

Panolar, ABD Ermeni Davası Konseyi’nin (ANCA) çabalarıyla yerleştirildi.

Hatırlanacağı üzere Azerbaycan, 27 Eylül’den beri Ermenilerin kadim anavatanı olan Artsakh’a (Dağlık Karabağ) karşı başlattığı savaş devam ederken, tüm dünya Ermenileri, çatışmanın tek çözümünün Artsakh’ın bağımsızlığının dünya tarafından tanınması olabilecağı kanaatinde.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+