​Abhazya’dan Ermeni gönüllüler Karabağ’a gitti - Gündem
29 Mayıs 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Մարերի / Օր : Վարագ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

07 Kasım 2020  

​Abhazya’dan Ermeni gönüllüler Karabağ’a gitti -

​Abhazya’dan Ermeni gönüllüler Karabağ’a gitti ​Abhazya’dan Ermeni gönüllüler Karabağ’a gitti

Abhazya Dış ilişkilerden sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ahra Avidzba, bir grup Ermeni gönüllülerin Dağlık Karabağ’a giderek Ermeni güçlerinin saflarında savaşa katılacağını söyledi.

Avidzba, Facebook hesabından konuyla ilgili yaptığı açıklamada Dağlık Karabağ’a giden gönüllü grubunun Rusya’nın Soçi Havalimanı'nda çekilen fotoğraflarını da paylaştı .

Fotoğraflarda, Avidzba ve Abhazya’nın Ermeni topluluğunun lideri Galust Trapizonyan dahil 23 kişi görülüyor.

Abhazya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Avidzba, paylaşımında "Her etnik Ermeni, vatanını koruma hakkına sahip! Bu yüzden ilk alamet! Abhazya’dan gönüllüler! ‘Hamşen’ grubu! Her birinizi koruyucu melek korusun! Zafer!" ifadelerini kullandı.

Artsakh (Karabağ) Cumhurbaşkanı Arayik Harutyunyan ise daha sonra Abhazya’dan gelen Ermeni gönüllü birliğiyle görüştüğünü ifade ederek Facebook sayfasından bununla ilgili paylaşımda bulundu.

Karabağ Cumhurbaşkanı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün Abhazya Ermeni toplumunun gönüllü birliğinin temsilcileriyle görüştüm. Vatan toprağının sesine kulak verip şimdi onlar Artsakh’ta bulunuyor. Bu günlerde Diaspora’dan yurttaşlarımızın bize katılması büyük moral veriyor bize. Düşmanımızı geri püskürtmek ve başarılar elde etmek için birbirimize destek olmalıyız.”

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+