Lavrov ve Bayramov, Dağlık Karabağ’ı görüştü - Gündem
05 Temmuz 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ահրանք / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

16 Kasım 2020  

Lavrov ve Bayramov, Dağlık Karabağ’ı görüştü -

Lavrov ve Bayramov, Dağlık Karabağ’ı görüştü Lavrov ve Bayramov, Dağlık Karabağ’ı görüştü

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov’la gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, Dağlık Karabağ’da varılan ateşkesin uygulanmasına ilişkin gidişatı ele aldı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasına göre, Lavrov ve Bayramovtelefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmede taraflar Azerbaycan, Ermenistan ve Rusya liderlerinin 9 Kasım’da imzaladığı Dağlık Karabağ’da ateşkesin sağlanması ve askeri eylemlerin durdurulmasına yönelik anlaşmanın uygulanması konusunu detaylı biçimde ele aldı.

İkili, görüşmede Rus barış güçlerinin bölgeye konuşlandırılması ve sahadaki çalışmalarının düzenlenmesi bağlamında, anlaşmanın taraflarının atacağı adımların koordinasyonu üzerinde durdu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan 10 Kasım itibariyle Dağlık Karabağ’da çatışmaların durması için bir anlaşma imzalamıştı. Anlaşmada Rusya’nın cephe hattı ve Laçin koridoru boyunca, hafif silahlı 1960 asker, 90 zırhlı personel taşıyıcı, 380 otomobil ve özel aracının yer alması öngörülüyor.


Bu haber sputnik kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (sputnik) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(sputnik). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+