Son dakika haberi: Moderna aşı hangi ülkenin? Noubar Afeyan kimdir? Mrna nedir - Gündem
28 Haziran 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Սիմ / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

16 Kasım 2020  

Son dakika haberi: Moderna aşı hangi ülkenin? Noubar Afeyan kimdir? Mrna nedir -

Son dakika haberi: Moderna aşı hangi ülkenin? Noubar Afeyan kimdir? Mrna nedir Son dakika haberi: Moderna aşı hangi ülkenin? Noubar Afeyan kimdir? Mrna nedir

Koronavirüs aşısıyla ilgili son dakika bilgileri araştırılıyor. Moderna şirketi koronavirüs aşısıyla ilgili son bilgileri aktardı. Peki ama koronavirüs aşısı bulundu mu? Moderna aşının yaptığı açıklamayla moderna hangi ülkenin? sorusunun yanıtı aratılıyor. Noubar Afeyan'ın kim olduğu ve mRNA kelimesinin anlamı da aratılmaktadır. İşte Moderna hakkında bilgiler! haber metninin boyutu Koronavirüs salgını tüm hızıyla devam ederken Amerikalı ilaç devi Moderna da covid-19'a karşı geliştirdikleri aşıyı duyurdu. Birçok insan Moderna'nın bilgilerini araştırıyor. Peki ama Moderna şirketi hangi ülkenin?

Moderna hangi ülkenin?
Videoyu OynatKoronavirüs aşı çalışmalarında Moderna şirketi geliştirdikleri aşının virüse karşı yüzde 94,5 koruma sağladığını duyurdu. 30 bin gönüllü üzerinde denenen aşı yüzde 94,5 başarı sağladı.
Moderna şirketi Amerikalı bir şirkettir. Haberci RNA veya mRNA'dan yapılan yeni bir ilaç sınıfı için çalışmalar yürüten Moderna, Eylül 2010 tarihinde kuruldu. Kurucuları arasında; Derrick Rossi, Timothy A. Springer, Robert S. Langer, Kenneth r. Chien, Noubar Afeyan yer alıyor. biyoteknoloji şirketi olan Moderna, ABD Cambridge, Massachusetts'de yer alıyor. Moderna, 2011 yılından itibaren Fransız bir işadamı olan CEO Stéphane Bancel tarafından yönetiliyor.

mrna nedir? MRNA ne demek?Mesajcı RNA, sentezlenecek bir proteinin amino asit dizisine karşılık gelen kimyasal şifreyi taşıyan bir moleküldür. mRNA, bir DNA kalıptan transkripsiyon yoluyla sentezlenir ve protein sentez yeri olan ribozomlara, protein kodlayıcı bilgiyi taşır.

Noubar Afeyan kimdir?
Noubar Afeyan iş insanıdır. 25 Temmuz 1962 yılında Lübnan'da doğan Afeyan, 58 yaşındadır. Eğitimini McGill Üniversitesi'nde tamamlayan Afeyan, Moderna şirketini kurmuştur.

Bu haber cnn kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (cnn) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(cnn). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+