Daron Acemoğlu’ndan Berat Albayrak yorumu - Gündem
10 Haziran 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Մուրց / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

19 Kasım 2020  

Daron Acemoğlu’ndan Berat Albayrak yorumu -

Daron Acemoğlu’ndan Berat Albayrak yorumu Daron Acemoğlu’ndan Berat Albayrak yorumu

Özellikle sosyal medyada sık sık yeni ekonomi bakanı olarak adı geçen Daron Acemoğlu, Berat Albayrak'ın istifası ile ilgili ilk kez konuştu.

Berat Albayrak’ın istifa kararı sonrasında kabinede değişim yaşanırken, İngiltere merkezli Financial Times, bu konuyla ilgili kapsamlı bir analiz hazırladı.

Gazetenin Türkiye muhabiri Laura Pitel imzalı makalede, “Erdoğan’ın aile draması ve Türkiye’nin geleceği” başlığı kullanıldı. Makalede, Albayrak’ın istifası sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bazı ekonomik ve siyasi sorularla karşı karşıya kalacağı iddia edilirken, birçok akademisyen ve yetkiliden de görüş alındı.

Makalede görüş veren isimlerden biri ise MIT’de profesör olan Daron Acemoğlu oldu… Zaman zaman sosyal medyada adı “yeni ekonomi bakanı” olarak geçen Acemoğlu, Albayrak’ın istifası ve sonrasında yaşanan süreç ile ilgili konuştu. Acemoğlu, “Bu durum otoriteryen bir ülke için simgesel bir durum. Kayınpederinin pozisyonu dolayısıyla Albayrak çok etkili olabildi ve etrafında otonom olarak hareket edebilen bir ekip kurabildi ve bu çok yıkıcı bir şey. Bu tür şeyler işleyen demokrasilerde olmamalı” ifadesini kullandı

Bu haber sozcu kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (sozcu) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(sozcu). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+