​BM, Karabağ’daki insani ihtiyaçların analizi için Rusya’yla çalışmaya hazır - Gündem
31 Mart 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արեգ / Օր : / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

24 Kasım 2020  

​BM, Karabağ’daki insani ihtiyaçların analizi için Rusya’yla çalışmaya hazır -

​BM, Karabağ’daki insani ihtiyaçların analizi için Rusya’yla çalışmaya hazır ​BM, Karabağ’daki insani ihtiyaçların analizi için Rusya’yla çalışmaya hazır

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi ve örgütün diğer ilgili bölümlerinin Artsakh'taki (Dağlık Karabağ) insani ihtiyaçların analizi için Rusya ile işbirliğine hazır olduğunu söyledi.

BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, 23 Kasım'da düzenlenen basın toplantısında "Rusya’nın yaptığı başvuru, Rusya Bakanlıklar Arası İnsani Müdahale Merkezi’nin rolü ve çalışma şartlarına ilişkin ek ayrıntılarla ilgili beklentiler bağlamında Genel Sekreter, BM İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi ile örgütün diğer ilgili bölümlerinin, insani ihtiyaçlara ilişkin tam resmi elde etmek için koşullar izin verir vermez Dağlık Karabağ ve çevresindeki bölgelerde bağımsız ön kurumlar arası analizin yapılması amacıyla işbirliği yapmaya ve bu bölgelerde olası işbirliğini görüşmeye hazır olduğunu doğruladı" ifadelerini kullandı.

Daha önce Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, BM sistemindeki örgütlerin Artsakh’taki insani sorunların çözümüne ilgi göstermesini istediklerini açıklamıştı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+